W maju 2019 roku udało się nam pozyskać kwotę 7400zł z fundacji PZU na warsztaty z seniorami pt. " Starość to też radość". Głównym założeniem projektu była poprawa jakości poziomu życia osób starszych dla godnego starzenia się, oraz zagospodarowanie potencjału osób starszych poprzez aktywność społeczną. W trakcie projektu Seniorzy wzięli udział w różnego rodzaju aktywnościach, min. w :

# warsztatach rękodzieła artystycznego, które odbywały się regularnie przez cały czas trwania projektu

# zajęciach  Nordic walking

# wyjeździe do Filharmonii

W dniu 15.10.2019r. w odbyło sięspotkanie podsumowujące realizację projektu pt. „Starość to też radość”.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście w osobie Pani Burmistrz Danuty Wojtasik, Pani Skarbnik Doroty Jatczak oraz Pani Małgorzaty Żmijowskiej Zastępcy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Nowym Miasteczku. Konferencja miała na celu podsumowanie prowadzonych działań w ramach projektu. Została przedstawiona prezentacja multimedialna obrazująca efekty pracy zakończona wspólnym obiadem przygotowanym przez pracowników tut. Ośrodka i wręczeniem drobnych upominków uczestnikom oraz zaproszonym gościom.

W dniu 19.10.2019r. odbył się Gminny Dzień Seniora i jednocześnie zakończenie realizacji dwóch projektów skierowanych do seniorów z gminy Nowe Miasteczko, współfinansowanych przez Fundację LOTTO oraz Fundację PZU.
Świętowanie rozpoczęło się koncertem Mariusza Kalaga w GOK, a reszta wieczoru upłynęła w miłej atmosferze przy poczęstunku i występach artystycznych przygotowanych przez grupy Seniorów z gminy Nowe Miasteczko. Świętowanie było bardzo udane i sprawiło wszystkim uczestnikom dużo radości.

 

Nasi partnerzy

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com