ZASADY DOBREGO WYCHOWANIA – to projekt którego realizację Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Miasteczku rozpoczął od 16 maja 2016 i będzie trwał do końca sierpnia 2016r. Dofinansowanie jest w ramach konkursu grantowego Bank Dziecięcych Uśmiechów z Fundacji Banku Zachodniego.
Projekt skierowany jest do dzieci z terenu Gminy Nowe Miasteczko, które uczęszczają do ZS nr 1 w Nowym Miasteczku, a ponadto objęte są wsparciem Ośrodka Pomocy Społecznej. Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości uczniów, dotyczącej zasad dobrego wychowania w życiu codziennym oraz podniesienie kultury osobistej. Poszerzenie wiedzy uczniów na temat znajomości zwyczajów i form towarzyskich, doskonalenie umiejętności właściwego zachowania się w różnych sytuacjach i miejscach.
Zaplanowane działania w ramach projektu wskazują, że o proces wychowania należy dbać nieustannie, że praca nad kulturalnym zachowaniem i wychowaniem jest procesem wymagającym systematycznych oddziaływań, dobrych wzorców.
W ramach projektu dzieci wezmą udział  w różnych warsztatach, ponadto wezmą udział w wycieczkach do Muzeum Etnograficznego w Ochli oraz
do kina.

 

 

To już półmetek realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Miasteczku projektu pn."Dobre wychowanie".
Odbyło się już 5 spotkań, podczas których dzieci uczestniczyły w warsztatach na temat dobrego wychowania.
Przygotowali drzewko życzliwości, na którym umieszczone zostały "Magiczne słowa" proszę, dziękuję, przepraszam, oraz zasady dobrego wychowania.
Wspólnie z Janem Brzechwą uczyliśmy się kultury, recytując wiersz "Kwoka" - która traktowała świat z wysoka i mówiła z przekonaniem "Grunt to dobre wychowanie". Była też "Kłamczucha"- której abecadło z pieca spadło, całą pieczeń z rondla zjadło. "Samochwała" w kącie stała i wciąż tak opowiadała...:)
Radość i zadowolenie dzieci było ogromne.
Kolejne spotkania dotyczyły zasad savoir vivre przy stole.
Nasi pracownicy w osobie Pani Ani i Pani Marty przygotowały dla dzieci naleśniki, pizzę, ciasto, dzięki czemu mogli uczyć się posługiwania sztućcami, dekoracji stołu, odpowiedniego ułożenia zastawy stołowej, układania serwetek.
Ze smakiem kosztowali potraw, umiejętnie posługiwali się nożem i widelcem...a śmiechu przy tym było co nie miara.

W dniu 28.06.2016r. zaplanowana jest wycieczka do Muzeum etnograficznego w Ochli, której celem jest kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych a w drodze powrotnej obiadek w restauracji zamówiony przez każde dziecko osobiście

 

Nasi partnerzy

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com