flaga polski logo ministerstwa
logo ops

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Miasteczku z dniem 31.12.2023r. zakończył realizację programu ,,Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej’’- edycja 2023. Z asystentury skorzystało 45 osób z terenu gminy, zatrudnionych było 13 asystentów, którzy świadczyli usługi adekwatne do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Asystowały przy wykonywaniu codziennych czynności, ale także spędzały czas integrując uczestników programu ze społecznością lokalną. Uczestniczyły w wyjazdach kulturowych. Asystentura w naszej gminie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Na realizację całego programu Ośrodek pozyskał środki z Funduszu Solidarnościowego w kwocie 387.405.80 zł.

W 2023r. Ośrodek Pomocy Społecznej realizował program ,,Opieka Wytchnieniowa’’- edycja 2023 i zakończył jego realizację z końcem grudnia.

Ze wsparcia opiekunek skorzystały trzy rodziny opiekujące się całodobowo osobą z niepełnosprawnością. Dzięki pomocy opiekunki osoby te miały możliwość przeznaczenia czasu na zaspokojenie swoich potrzeb, które podczas opieki nad członkiem rodziny z niepełnosprawnością często schodzą na drugi plan. Na realizację całego programu środki zostały pozyskane również z Funduszu Solidarnościowego w kwocie 22.427 zł.

 

 

 

 

 

 

 

Nasi partnerzy

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com